Dla zdrowia i urody, nie tylko w sanatorium

Efektywność inhalacji

Inhalacja wykazuje wyższą efektywność w kurowaniu zaburzeń systemu oddechowego dzięki bezpośredniej depozycji. Inne sposoby (łykanie tabletek, syropów, metoda pozajelitowa) są mniej skuteczne i wywołują skutki uboczne.

Inhalacja jest jedną spośród bardziej polecanych typów leczenia dolegliwości płucnych, np. astmy. Do jej przeprowadzenia niezbędny jest inhalator. Efektywność terapii prowadzonej z zastosowaniem inhalatora  ocenia się po wielkości depozycji płucnej, czyli wielkości obszaru bezpośredniego działania wziewnego płynu.

Inhalator czy nebulizator?

Jednak nebulizator (aparat do rozpylania płynu wziewnego) z marszu rzutuje na miejsce objęte jednostką chorobową. Pokonuje drożynę możliwe najkrótszą, najszybszą. Stosując taką metodę aerozol zaczyna funkcjonować natychmiast.

Bezpośrednia aplikacja leku do drzewa oskrzelowego umożliwia utrzymać w nim wysokie stężenie płynu. Dzięki temu mamy możliwość stosować mniejsze dozy i minimalizować niepożądane objawy. W tym tkwi wyższość inhalacji nad pozostałymi sposobami terapii.

Inhalator umożliwia sprawniej osiągnąć zamierzony efekt terapeutyczny. Jego wartość podnosi też umiejętne dobranie nebulizatora - aparatu wytwarzającego aerozol.

W branży jest sporo rodzajów inhalatorów z rolą „mgiełki” i nebulizatorów właściwych. Po konsultacji z doktorem prowadzącym powinno się wybrać właściwy aparat. W atrakcyjnej cenie możemy go kupić aptece internetowej.